V Niedziela Zwykła – 4.02.2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
V Niedziela Zwykła – 4.02.2024 r.

 • Dzisiaj po Mszy św. o godz.9.00  wymiana  tajemnic różańca św.
 • Jutro  obchodzić będziemy  wspomnienie św. Agaty patronki chroniącej przed pożarami oraz wszelkimi nieszczęściami. Z tej racji w trakcie Mszy św. o godz.7.00 i 18.00 święcić będziemy chleb jako symbol dobra oraz wodę i sól, które chronią nasze domostwa przed wszelkim niebezpieczeństwem.
 • W środę  o godz. 18.00 nowenna do NMP Nieustającej Pomocy, potem Msza św.
 • W sobotę:
  – podczas Mszy św. godz.7.00  wspominać będziemy ofiary 84 rocznicy pierwszej deportacji Polaków wywożonych w głąb Związku Radzieckiego,
  – godz.8.00 odwiedziny chorych,
  – godz.17.00 obrzęd sakramentu chrztu
 • W piątek po wieczornej Mszy św. instrukcja, godz. 18.00 Msza św. w intencji zbiorowej.
 • W niedzielę z racji Światowego Dnia Chorych ( 11 lutego ) o godz. 9.00 Msza św. w intencji  chorych. Będzie również możliwość przyjęcia sakramentu chorych.
 • Od poniedziałku do piątku wystawienie Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracji, o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 • W piątek o 19.00 spotkanie Duszpasterstwa Młodzieży na wikariacie.
 • Biuro Parafialne czynne  w środę i w piątek od godz.9.00 do 10.00 oraz wieczorem od 18.30 do 19.30.
 • Sprawy cmentarne można regulować w piątek od godz.9.00 do godz.10.00.
 • W kiosku kościelnym można nabyć płytę Zbąszyńskiej Orkiestry Dętej z kolędami i pastorałkami.
 • Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz parafii. Odeszli do wieczności: śp. Roman Dura z Placu Wolności, śp. Halina Lauba z ul. Chłodnej, śp. Halina Tchórzewska z Przyprostyni. Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie.
 • Podobnie jak w  minionych latach, dzięki życzliwości Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka Obra – Warta, w ramach akcji„ Zbieramy Byś Mógł Pomóc Innym” nasza parafia ma możliwość uzyskania dodatkowych funduszy przeznaczonych na prace konserwatorskie prowadzone w kościele. Wystarczy w formularzu PIT za rok 2023 obowiązkowo wpisać nr KRS: 0000334677 oraz dodatkowo w „Informacji uzupełniającej” wskazać cel szczegółowy Zbąszyń.cel.5 – niezbędne informacje znajdują się na ulotkach wyłożonych w kościele.
 • Na prośbę:
  Zbąszyńska Orkiestra Dęta Zespół Szkół nr 1 Państwowa Szkoła Muzyczna zapraszają w sobotę o godz. 17.00 do Domu Kultury na koncert pt. ,, KAŻDEMU WOLNO KOCHAĆ “. Istnieje możliwość wyjazdu na pielgrzymkę śladami św. Pawła do Grecji od 25 czerwca do 2 lipca br.  Koszt pielgrzymki to 5360 zł od osoby. Więcej informacji w gablocie i na stronie internetowej. Zapisy wraz z wpłatą 1000 zł w zakrystii.