Wniebowstąpienie Pańskie – 12.05.2024 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Wniebowstąpienie Pańskie – 12.05.2024 r.

 • Od poniedziałku do piątku:
  – wystawienie Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracji, o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  – godz. 18.00 nabożeństwo majowe połączone z nowenną do Ducha św. Potem Msza św.  
 • W środę o godz. 18.00 nowenna do NMP Nieustającej Pomocy, po niej Msza św. 
 • W czwartek obchodzimy święto ANDRZEJA BOBOLI głównego PATRONA POLSKI, o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji Ojczyzny.
 • Spowiedź dla dzieci i ich rodziców w piątek od godz. 15.30 w Domu Katolickim.
 • W sobotę:
  – Msze św. z udzieleniem Pierwszej Komunii Św. o godz. 12.00, 13.00, 14.00.
  – o godz.18.00 Msza św. w intencji zbiorowej. W niedzielę za tydzień z okazji 80 rocznicy Bitwy pod Monte Cassino Msza  św. o godz. 9.00 w intencji walczących tam Żołnierzy  ll Korpusu Gen. Andersa. Po Mszy św. złożenie kwiatów przed pamiątkową tablicą umieszczoną na Domu Katolickim.
 • Apel Jasnogórski  codziennie przy grocie NMP o godz.21.00.
 • Spotkanie Duszpasterstwa Młodzieży o 19.00 na wikariacie.
 • W niedzielę za tydzień:
  – Eucharystyczny Ruch Młodych zaprasza  na popołudniowe świętowanie w ogrodach parafialnych. Będzie muzyka, tańce i ciasto.
  – o godz. 15.30 zapraszamy do Kina Parafialnego na film roku pt. “DŹWIĘK WOLNOŚCI”. 
 • Parafia nasza organizuje wyjazd na Lednicę 1 czerwca. Zapisy w zakrystii wraz z wpłatą 50zł.
 • Zapisy na wyjazd wakacyjny Ministrantów i Duszpasterstwa Młodzieży do Zaniemyśla trwają do końca maja. W czerwcu rozpoczną się zapisy na pielgrzymkę śladami św. Pawła na Cypr, która odbędzie się w pierwszym tygodniu ferii zimowych od 18 do 25 stycznia 2025 r. Więcej informacji w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 • Biuro parafialne czynne w środę i piątek od godz. 9.00  do godz. 10.00 oraz od godz. 18.30 do godz. 19.30. Bóg zapłać za złożone ofiary na kościół.
 • W sklepiku do nabycia nowy numer “Zbąskiego Sanktuarium”. W nim między innymi artykuły: Eucharystia – Chleb na życie wieczne, Jubileusz 350-lecie objawień Serca Jezusowego św. Małgorzacie, Życiorys ks. abp Jerzego Stroby. Poza tym stałe rubryki, krzyżówka i gazetka dla dzieci. Zapraszamy do lektury.
 • Odeszli  do wieczności: śp. Krystyna Kromska z ul. Topolowej, śp. Dawid Mincikiewicz z Perzyn, śp. Franciszka Wachowska z ul. 17 stycznia, śp. Zbigniew Wawrzyński z ul. Warszawskiej. Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie.
 • Na prośbę: Ostoja Chobienice zaprasza serdecznie 1 czerwca w godz. 10:00-18:00 na kolejny Dzień Skupienia dla Kobiet. Temat spotkania „Być kobietą we współczesnym świecie. Być przyjaciółką samej siebie”. Szczegóły w gablocie oraz na stronie internetowej Ostoi. W dniu 7 czerwca o godz.18.00 z okazji Bitwy pod Monte Cassino odbędzie się uroczysty koncert w sali koncertowej Szkoły Muzycznej. Organizatorzy zapraszają.