Pierwsza Komunia św. 2024

Soboty 11 i 18 maja 2024 r. były uroczystym dniem I Komunii Świętej. Dzieci w małych grupach na Mszach św. o godz. 12.00, 13.00 oraz 14.00, do kościoła wchodziły razem z rodzicami aby wspólnie zasiąść w ławkach i uczestniczyć w uroczystej mszy św. Po zakończonej mszy św. dzieci otrzymały chleb, po czym razem z rodzicami, rodzeństwem i gośćmi udały się na rodzinne świętowanie.

Przyjmowanie Chrystusa w Komunii Świętej:

Pogłębia zjednoczenie z Nim,
Gładzi grzechy powszednie i chroni przed ciężkimi,
Umacnia jedność Kościoła,
Jest zadatkiem przyszłej chwały.

W Eucharystii w sposób rzeczywisty karmimy się Jezusem, ponieważ Jego boskie Serce wchłania nasze serce w taki sposób, że czyni z niego jedno serce, zespolone z Jego sercem. Zatem Serce Jezusa uzdrowi nasze serce z trawiących je chorób (obojętność, nieufność, złe skłonności, chorobliwe pasje, próżne uczucia, ludzkie ambicje…), sprawi, że będzie ono biło tym samym rytmem, jakim bije Jego serce, dla chwały Boga i pokoju ludzi.

(fot. Świtała)