W piątek, 15 sierpnia 2025 r., w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w ogrodach proboszczowskich odbył się Piknik Parafialny. Od kilkunastu lat to wydarzenie organizowane jest przez ks. Zbigniewa Piotrowskiego oraz Radę Parafialną, gromadząc parafian i gości w atmosferze radości i wspólnoty.
Sierpniowe słońce i zieleń ogrodu stworzyły idealne tło dla rozmów, uśmiechów i świętowania.
Uczestników porwał swoim śpiewem i muzyką zespół ludowy „Wiaruchna” z Urbanowa k. Opalenicy, wprowadzając wszystkich w pogodny, świąteczny nastrój.
Dla dzieci przygotowano gry i zabawy, a także możliwość odwiedzenia zbąszyńskiego małego zoo. Dla pokrzepienia ciała na uczestników pikniku czekała aromatyczna kiełbaska z grilla, świeżo parzona kawa i herbata, a także domowe placki. W zielonej alejce można było zakupić wyroby rękodzielnicze przygotowane przez mieszkańców gminy. Dochód ze sprzedaży przeznaczono na remont zabytkowego kościółka w Przyprostyni.
Piknik był również okazją do uczczenia 20-lecia posługi kapłańskiej ks. proboszcza Zbigniewa Piotrowskiego w zbąszyńskiej parafii. W dowód wdzięczności i sympatii przygotowano dwa okazałe torty, a serdeczne życzenia, gratulacje były wyrazem wspólnego świętowania tego pięknego jubileuszu.
fot. Dorota Michalczak

